Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Afrika Çinliler'in 'Taklit Pazarı' Oldu

Afrika'nın pek çok ülkesinde Türkiye'den gelen bazı markaların taklitlerinin yaygınlaştığı ortaya çıktı.
Afrika Çinliler'in 'Taklit Pazarı' Oldu
Çinliler, Türk ürünlerini taklitte sınırları Afrika'ya kadar genişletmeye başladı. Türkiye İşadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) Afrika ve Ortadoğu Genel Sekreter Yardımcısı Timur Tiğdemir, Afrika'nın pek çok ülkesinde Türkiye'den gelen bazı markaların çok kısa bir süre içinde taklidinin görüldüğünü belirtirken, "Türk markası diye pazarda yer edinince Çinliler de boş durmadı. Ürünleri Çin'de üretip, tekrar Afrika'ya getiriyorlar. Çok kısa sürede üretip, pazara getirebiliyorlar. Viko bunlara bir örnek" diye konuştu.

TUSKON Yönetim Kurulu Üyesi Osman Gemci de marka oluşturabilmenin gerekliliğine dikkat çekerek bu tip örneklerin ilerleyen yıllarda da görüleceğini kaydetti. TUSKON, geçtiğimiz hafta Batı Afrika ülkelerinden Gana'nın başkenti Akra'da açılan inşaat fuarına ev sahipliği yaptı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017