Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ağız Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok virüs ve hastalık vücudumuza ağız yoluyla giriyor. Bu nedenle ağız hijyenine özen göstermek, sağlıklı bir bünye için önem taşıyor. Ancak diş sağlığına yönelik birçok bakım, yanlış uygulama nedeniyle kişiye yarardan çok zarar getiriyor.
Ağız Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Dünyada ve ülkemizde ağız, diş ve diş eti hastalıklarına gereken önem verilmiyor. Oysa sağlık, ağızda başlıyor. Örneğin sindirim kanalına ağızdan giriliyor. Bu bölgede yaşanan problemler diş sağlığının bozulmasına, bu da sindirim sisteminin olumsuz etkilenmesine yol açıyor. Dişlerin, besinlerin parçalanması ve öğütlenmesi görevlerinin yanı sıra konuşmada ve yüz estetiğinde de önemli rolü bulunuyor.

Ağız ve diş sağlığındaki en önemli sorunun diş ve diş eti rahatsızlıkları olduğunu belirten Klinik 32 Diş Hekimi Dr. Ilgaz Özer, diş eti hastalıklarının ilerlemesi halinde çene kemğindeki erimenin sağlıklı bir dişin kaybına dahi yol açabildiğini söylüyor: “Diş sağlığının bozulması vücuttaki diğer organları da etkileyebiliyor. Örneğin kalp, böbrek ve eklemler gibi yapılarda önemli sağlık sorunlarına yol açabilen enfeksiyonlara kaynaklık edebiliyor.”

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017