Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ağrı Kesici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toplumun en çok kullandığı ilaç şüphesiz ki ağrı kesicilerdir. Her an ihtiyacımız olan ağrı kesiciler çantalardan ya da ecza dolaplarından eksik edilmez. Hissedilen ağrılara karşı hemen ağrı kesiciye koşarız. Peki, ağrı kesicilerin zararlarını biliyor musunuz?
Ağrı Kesici Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bilinçsizce alınan her ilaç gibi ağrı kesiciler de bilinçsiz alındıklarında zararlı oluyor. ‘Ne de olsa ağrı kesici’ dememelisiniz. Ağrı kesicileri uzun bir süre kullanmanın da zararlı olduğunu söyleyen uzmanlar, ağrı kesici alırken dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladırlar.

Ağrı kesici kullanırken dikkat edilmesi gereken ilk kural, doğru dozda, doktor önerisi ile kullanmak. Aksi halde vücudunuz ağrı kesiciye bağımlılık kazanabilir. Ağrı kesicinizi uzun bir süre kullanmakta zararlıdır. Ağrı kesici ilaçlar 10 günden fazla kullanılmamalıdır. Ateş yükselmesi durumunda kullanılacak olan ağrı kesici, kesinlikle asetilsalisilik içermemelidir. Astım ve solunum yolu rahatsızlığı bulunan kişilerde bu tür ağrı kesicilerden uzak durmalı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017