Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ahmet Koç’un Yeni Albümü 'Renkli-Türkçe'

Ülkemizde ve dünya müzik piyasasında yer edinmeyi başarmış, sayısız sanatçı ile çalışmış, prodüktör, aranjör, bağlama sanatçısı ve tabii ki Türkiye’nin en önemli müzik adamlarından… Sizleri başarılı bağlama sanatçısı Ahmet Koç ile yaptığımız sohbet ile baş başa bırakıyoruz.
Ahmet Koç’un Yeni Albümü 'Renkli-Türkçe'
Yine farklı bir çalışma ile karşımıza çıktığınız yeni albümünüz ‘Renkli-Türkçe’den biraz bahseder misiniz?

Aynı şeyleri tekrarlamamın ne bana, ne sanatıma, ne de dinleyicime bir şey vermediğinin farkındalığı ile oluşturduğum bir albüm. ‘Renkli-Türkçe’ albümü müziğimi paylaşma isteğimin bir ürünü… Bağlamanın her tarz müzik ve şarkıda ne kadar uyumlu olabildiğini gösterebilmek istedim. Çünkü bağlamayı belli kalıplar içine hapsetmişler. Bağlama ile rock, pop, Ortadoğu müziği… Kısaca her şey çalınabilir; ya da en azından ben çaldım… Nerede ulusaldan evrensele taşıma misyonu? Aynı şeyi yapacaksak, niye yaşıyoruz? Dedim kendime. Daha önceleri yabancı şarkıları yorumladığım albümlerimden sonra, bu sefer yerli bir repertuarla bağlamayı küçümsemeyenlere, hor görenlere bir cevap vermek istedim.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017