Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ahmet Mekin Hakkında Bilinmeyenler

Yıllar sonra ekrana ‘Kayıp Şehir’ dizisindeki İsmail Dede rolüyle geri dönen Ahmet Mekin, oyunculuğa 1952’de ‘Mahşere Kadar’ adlı filmle başladı. Sanat hayatında 60 yılı geride bırakan Mekin, ekrana döndüğü için mutlu…
Ahmet Mekin Hakkında Bilinmeyenler
Beş torunu ve geliniyle İstanbul’a gçö etmek zorunda kalan bir ailenin yaşadıklarını anlatan ‘Kayıp Şehir’ adlı dizide İsmail dede olarak izlediğimiz Türk sinemasının emektar oyuncusu Ahmet Mekin, 1932’de İstanbul’da dünyaya geldi.

Aslen Karslı olan Mekin, 1952’de ‘Mahşere Kadar’ adlı filmle sinemaya geçti. Mekin, sinemaya geçişini şöyle anlatıyor: “Sinemaya girmemde Kenan Pars’ın etkisi çok fazladır. Ben o zaman 20’li yaşlarımdaydım. Pars, ticaretle de uğraşıyordu ve düğmeci dükkanı vardı. Yönetmeler, sinema sanatçıları çok yanına gidip geliyordu. Beni görmüşler ve Kenan’a ‘Filmlerde oynar mı?’ diye sormuşlar. Önce bu teklifleri ciddiye almadım, kabul etmedim. Bir gün yine Kenan Pars’ın dükkanında önemli miktarda bir parayı zarfla uzattılar ve ‘Filmimizde oynamanızı istiyoruz’ dediler. Bir kereliğine oynamaya karar verdim. Ancak bir baktım ki, arkası geldi. Daha ilk filmim vizyona girmeden, tam altı tane film çekmiştim…”

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017