Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ahmet Turgut’un Son Kitabı 'Aşkın Elçisi'

Yazar Ahmet Turgut’un kaleme aldığı “Kerbel┠serisinin ilki olan “Aşkın Şehidi” romanının ardından serinin ikinci kitabı “Aşkın Elçisi” Kapı Yayınları’ndan çıktı.
Ahmet Turgut’un Son Kitabı 'Aşkın Elçisi'
Ahmet Turgut, çok satan Aşkın Şehidi romanında Hz. Hüseyin’in son 99 gününü anlatırken yeni romanı Aşkın Elçisi’nde Hz. Hüseyin’in şahadetinden sonraki ilk 28 gününü ele alıyor. Hz. Hüseyin’i başkarakter seçerek Kerbelâ sürecini ele alan ve ilk roman olma özelliğine sahip Aşkın Şehidi’nde o dönem yaşananlar erkeklerin diliyle anlatılıyor. Aşkın Elçisi’nde ise Kerbelâ katlim dönemine bizzat şahitlik yapan kardeşleri, eşi, gelini ve torunlarının mücadelesine tanıklık edeceksiniz.

Tarihin Yezid, Kufeliler diyerek lanet ettiği kişiler veya Hz. Hüseyin olarak yücelttiği şahsiyeti bireyin kendisinde nefis, çıkarcı akıl ve vicdan olarak tanımlayan yazar Ahmet Turgut “Herkes kendi Kerbalasyla yüzleşmeden tarih anlaşılmaz” diyor. Kerbelâ Vakasını düşmanlıkların diliyle deil merkezinde ortak acı vurgusuyla ele alan romanın dikkat çeken unsurlarından biri de Sünni bir kalemden çıkmış olması.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017