Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ahmet Ümit'in Son Kitabı 'Sultanı Öldürmek'

Polisiye gerilim edebiyatının üstadı Ahmet Ümit, son kitabı Sultanı Öldürmek ile edebiyat dünyasını yine toza dumana katıyor. Ahmet Ümit: “Fatih’in öldürüldüğüne kesinlikle katılıyorum” diyor.
Ahmet Ümit'in Son Kitabı 'Sultanı Öldürmek'
Son kitabı Sultanı Öldürmek ile edebiyat dünyasını yine toza dumana katan Ahmet Ümit, günümüzde işlenen bir tarihçi cinayetinden yola çıkıp Fatih Sultan Mehmed’e uzanıyor ve gerilim tavan yapıyor. Biz de aynı yolculuğu yaşayalım diyerek Ahmet Ümit’le eski İstanbul’da kısa bir zaman yolculuğuna çıktık.

Ahmet Ümit, Türkiye’nin en önemli roman yazarlarından biri. Şimdi son kitabı yine aynı etkiyi yaratacak kadar yaratıcı ve güçlü. “Sultanı Öldürmek” klasik anlamda bir kurgu roman değil. İçinde tarihsel gerçekler ve saptamalar var. Romanın Fatih Sultan Mehmed ile ana karakterlerinden bir olan günümüz tarihçilerinden Müştak Serhazin kısa süreli hafıza kayıpları yaşamaktadır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017