Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ahu Türkpençe Kimdir?

Bir İstanbul Masalı dizisi ile tanıdığımız Kaybedenler Kulübü filimde beğeniyle izlediğimiz ödüllü oyuncu Ahu Türkpençe, mesleğiyle hayallerini gerçekleştiriyor.
Ahu Türkpençe Kimdir?
Tiyatro ve sinema sanatçısı Ahu Türkpençe, tiyatroya her zaman büyük ilgi duydu ama bu hayali 18 yaşında Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne adım attığı zaman gerçeğe dönüşmeye başladı. Oyunculuk tutkusu nedeniyle Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’ndeki öğrenimine ara veren Türkpençe, azmi, yeteneği ve disiplini sayesinde MGSM’nin parlak öğrencilerinden biri haline geldi. Kısa bir süre içinde de yapımcı ve yönetmenlerin dikkatini çekti. Her oyuncunun hayali olabilecek farklı rollerin sahibi oldu.

Bir İstanbul Masalı’nın Esma’sına, Şöhret’in Gülşen’ine, Neredesin Firuze’de erkekler dünyasının naif kadını Ayşen’e, Kaybedenler Kulübü’nde erkekler dünyasının güçlü kadını Zeynep’e hayat verdi. Sinema, televizyon ve tiyatro projelerini eş zamanlı yürüttü. Sadece gerçekliğine inandığı karakterleri canlandırmayı tercih etti. Bu sayede kitlelerin hayatının bir parçası olan ve hafızalardan silinmeyen karakterler yaratmayı başardı.

Sosyal sorumluluk projeleri daima yaşamının bir parçası oldu Ahtu Türkpençe’nin. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin destekçisi olarak gönüllü projelerde çalışan Türkpençe, çalışmaya büyük mutlulukla devam ettiğini söylüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017