Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ahu Türkpençe Yeni Tiyatro Oyunu 'Sonradan Sonra'yı Anlattı

Ahu Türkpençe ile Tiyatro Duru'da Emre Kınay ile sahneye taşıdığı 'Sonradan Sonra' oyunu, kadın erkek ilişkilerinde güç ve dengeyi konuştuk.
Ahu Türkpençe Yeni Tiyatro Oyunu 'Sonradan Sonra'yı Anlattı
Genç tiyatrocu Ahu Türkpençe, Emre Kınay ile Tiyatro Duru’da sahneye taşıdığı ‘Sonradan Sonra’ ile tiyatroseverlerin karşısında. Dennis Kelly’nin kaleme aldığı oyun, sığınakta mahsur kalan genç bir kadın ve erkeğin yaşam mücadelesi ve bu mücadele esnasında aralarında filizlenen bir aşkı konu alıyor. Türkpençe ile tiyatro ve kariyer planlarını konuştuk.

Oyunda Mark şık olduğu kadın Luise’i elde edebilmek için gücünü kullanıyor. Güçle aşk elde edilebilir mi?

Mark, fiziksel olarak Luise’i elde ettiğini düşünse de gerçekte Luise direnmeye ve reddetmeye devam ediyor. Gerçek hayatta kimi bağımlı karakterlerde, dediğiniz gibi gücün önemli bir albenisi oluyor. Kişi Bu ilişkiye bağımlı oluyor. Hatta ilişkide yer yer kendini kurban şeklinde resmediyor. Bir tarafın sürekli güç gösterisi yaptığı ve diğer tarafın fiziksel olarak ya da psikolojik olarak ezildiği bu tür ilişkilerin sağlıklı olmadığını ve aşk dedikleri şeyin de gerçek olmadığını düşünüyorum. Çünkü bence aşk, ilişkideki her iki kişiyi de olduklarından daha güçlü kılar. Çünkü sevginin iyileştirici büyülü bir gücü vardır.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017