Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ailemizin Vergisi Tartışmaları Devam Ediyor

Gelir ve kurumlar vergileri ülkemizde ilk defa yürürlüğe konulduğunda (1950’li yıllar) ve daha sonra 1990’lı yılların sonunda çok tartışılan “Mali Milat” uygulamasında benimsemiş olan anlayışa göre gelir; kişinin belli bir dönemde servetinde meydana gelen artışlar ile kişinin o dönem içerisinde yaptığı harcamaların toplamıdır.
Ailemizin Vergisi Tartışmaları Devam Ediyor
Yeni Gelir Vergisi Kanunu’nun yazımı çerçevesinde, mevcut Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu’nun verasetle ilgili kısmının kaldırılması, ivazsız (karşılıksız) intikallerle ilgili kısmının ise Gelir Vergisi Kanunu içerisine aktarılması planlanıyor.

İvazsız intikaller gelir vergisinin kapsamına alınırken yapılacak olası değişiklikler birçok soru işaretini de beraberinde getiriyor. Geçen haftayı akla gelen soruların yansıması olan “aile vergisi mi geliyor?” tartışması içerisinde geçirdik.

2008 yılında da aynı konu gündeme gelmiş, yine bu köşede “Kibar Vergimiz Kalkıyor mu?” başlıklı yazısıyla Erdal Çalıkoğlu konuyu ele almıştı. Aradan beş yıl geçmesine rağmen güncelliğini koruyan bu yazıya bazı değişiklik ve ilavelerle yeniden yer vermeyi uygun gördük.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017