Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Akdeniz Türkiye'ye Kapanıyor Mu?

Doğu Akdeniz'de ciddi gelişmeler var. Münhasır Ekonomik Bölge Türkiye için ne kadar hayati? Bugüne kadar Türkiye süreci doğru yönetti mi? Ve en önemlisi bundan sonra ne yapılabilir?
Akdeniz Türkiye'ye Kapanıyor Mu?
Doğu Akdeniz, son yıllarda hiç olmadığı kadar sıcak günler yaşıyor. Güney Kıbrıs'ın Münhasır Ekonomik Bölge ilan ettiği alanda Amerika petrol şirketi Noble Energy'nin sondajlara başlaması Türkiye'nin sert tepkisine yol açtı. Güney Kıbrıs'ı uyaran Türkiye, Rum Yönetimi'nin ilan ettiği sahalarda çalışacak enerji şirketlerine müeyyide uygulayacağını açıkladı, tabii KKTC'yle Kıta Sahanlığı Anlaşmasını'nı yapmayı da ihmal etmedi. Son hamle olarak da teknik kapasitesi sınırlı emektar sismik arama gemisi Piri Reis, 10 mürettebat 11 bilim insanıyla Doğu Akdeniz'e gönderildi.

"Münhasır Ekonomik Bölge" konusunu/problematiğini Türkiye'de en yakından takip edenlerden biri...

Haberin tamamı için tıklayınız...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017