Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Akıllı Telefonlar Kaza Yaptırıyor!

Gün geçtikçe ilerleyen teknolojiyle birlikte yollarda cep telefonu kullanımı yaygınlaştı. Uzmanlar ise bu durumun birçok kazanın sebebi olmaya başladığı konusunda uyarıyor.
Akıllı Telefonlar Kaza Yaptırıyor!
Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre neredeyse her üç yayadan birinin karşıdan karşıya geçerken cep telefonu kullandığı gözlemlendi. The Journal Injury Prevention’ın raporuna göre, binden fazla kişinin yüzde 10’u yolda karşıya geçerken müzik dinliyor, yüzde 7’si mesajlaşıyor ve yüzde 6’sı konuşma yapıyor.

Mesajlaşanların, kırmızı ışığı görmeme ve her iki yola bakmama olasılığı cep telefonu kullanmayanlara göre dört kat daha fazla. Bu kişilerin üç dört şeritli bir kavşaktan geçmeleri neredeyse iki saniye daha uzun sürüyor. Dolayısıyla bu durum karşıya daha uzun sürede geçmenin yanı sıra hayati tehlike de oluşturuyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017