Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Akıllı Televizyonların Satışları Arttı

Televizyon pazarında son yıllarda yaşanan değişim plazma, LCD ve LED’e geçişle çok hızlı oldu. Pazar genel olarak geçen yılın ilk yarısına göre yüzde 30 büyüyerek 1.5 milyon adeta yaklaştı. Bunun, 201 bin adetinin hayatımıza gireli daha bir yıl bile olmayan akıllı tv’lerden olması dikkat çekiyor.
Akıllı Televizyonların Satışları Arttı
Plazma, LCD, LED gibi kategorilerine doğru geçişten sonra üç boyutlu (3D) ve Smart TV segmentlerinin gözde olduğu televizyon pazarında satışlar da bu iki segmente kayıyor. Geçen yılın ilk yarısına göre bu yıl satışlarında ciddi bir artış yaşanan Pazar yüzde 30 oranında büyümüş görünüyor.

Araştırma şirketi GfK Türkiye’nin verilerine göre 2011 yılının ilk yarısında satılan toplam panel TV adeti 1 milyon 100 bin iken, bu rakam 2012 yılında 1 milyon 426 bin adet olarak gerçekleşti. 2011’de toplam satılan panel TV ise 2 milyon 439 bin adetti. Beklenti bu yıl sonunda satışların 3 milyon adeta ulaşması yönünde.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017