Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Akşam Gazetesi Yazarlarıyla Neden Yollarını Ayırdı?

Geçtiğimiz günlerde Akşam gazetesi, altı önemli yazarıyla yollarını ayırdığını duyurdu. Bu da medya kulislerinin “hükümet baskısı”, “ekonomik koşullar” ya da “yeniden yapılanma” gibi senaryolar üretmesine neden oldu. Peki, işin aslı neydi ve Akşam gazetesi yazarlarıyla neden yollarını ayırdı?
Akşam Gazetesi Yazarlarıyla Neden Yollarını Ayırdı?
Serdar Akinan, Ali Saydam, Burhan Ayeri, Nagehan Alçı, Cemalettin Taşçı, Turgay Şeren ve Barış Bardakçı… Kısa bir süre öncesine kadar Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapan bu isimlerin işlerine geçtiğimiz günlerde gazete yönetimi tarafından son verildi. Hal böyle olunca da Akşam gazetesi ve eski yazarları medya kulislerinin en çok konuşulan isimleri arasına girdi.

Kimileri neredeyse her gazeteci-kurum ayrılığında olduğu gibi topu “hükümete” atarken kimileri de gün geçtikçe kan kaybettiği iddia edilen Akşam gazetesinin durumunu sorgulamaya başladı. Özellikle sosyal medyada büyük yankı uyandıran işten çıkarma haberi üzerine Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya’da Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Serdar Akinan’ın gazeteyle yollarının ayrılması konusunda hükümetin baskısı olduğu iddialarını yalanlayan Küçükkaya, gazetenin yeniden yapılanma sürecine girdiğini ve bu süreçte bazı yazarlarla yollarının ayrıldığını söyledi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017