Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ali Öz'den Tarlabaşı'nın Dönüşüm Hikayesi: 'Ayıp Şehir'

Karşı Sanat'ta sezonun ilk sergisi, 18 Ekim'e kadar sürecek olan Ali Öz'ün bir buçuk yıldır üzerinde çalıştığı Tarlabaşı fotoğraflarında oluşan ''Ayıp Şehir''
Ali Öz'den Tarlabaşı'nın Dönüşüm Hikayesi: 'Ayıp Şehir'
Semtin dokusunu oluşturan sokaklar, sokaklara rengini veren binalar; konutlar, işyerleri ve orada yaşayan kadınlar, erkekler, çocuklar, gençler... Tarlabaşı “soylulaştırmaya” kurban gidiyor! Ayıp Şehir, bu imha sürecini tüm canlılığı, hiç de ‘’estetik’’ olmayan yakıcı gerçekliği önümüze getiriyor. Yılların fotoğrafçısı Ali Öz, tam bir buçuk yıl boyunca Tarlabaşı'nı mesken tuttu. Kentin ve semtin yaşadığı ‘’imha/iptal’’ sürecini kare kare kaydetti.

Sokak sokak, adım adım. Azerisi'nden Pakistanlısı'na Afrikalısı'na, Bingöl depreminden İstanbul'a savrulanlardan Midye Dolmacılara, kahvehanelerden birahanelere, barlardan pavyonlara kentsel dönüşüm” adı altında bir anda buharlaşıveren Tarlabaşı'nın suretini çıkardı köşe bucak. Öz, gece-gündüz, yaz-kış tam bir buçuk yıl boyunca izlediği, yazgılarına tanıklık ettiği, yaşamlarına eşlik ettiği Tarlabaşı ve sakinlerinden tam 30.000 kareyi objektifiyle kaydetti.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017