Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Alın Germe İşlemleri Nasıl Yapılır?

Genellikle yaşlanmayla ilgili olarak ortaya çıkan alın germe işlemleri, kalıtsal özellikler, olumsuz yaşam koşulları, güneşin biriken etkisi, sigara kullanımı gibi etkenlerle de ortaya çıkabilir.
Alın Germe İşlemleri Nasıl Yapılır?
Alın germe işlemleri daha çok yaşlanmayla ilgili ortaya çıkan değişikliklerin düzeltilmesinde kullanılır. Alın çizgilerinin belirginleşmesi ve derinleşmesi, kaş hatlarının aşağıya sarkması iki kaş arasında ortaya çıkan dikey kırışıklıklar ve burun sırtının üst kısmında ortaya çıkan yatay kırışıklıklar gibi değişimler daha çok yaşlanmayla ortaya çıkarlar. Bunun dışında kalıtsal özellikler, olumsuz yaşam koşulları, güneşin biriken etkisi, sigara kullanımı gibi etkenler alın bölgesinde olumsuz şekil değişikliklerine neden olabilirler. Bu etkenlerin bir ya da birkaçı birlikte sorun yaratabilirler. Eğer alın bölgesinde mimik kırışıklıkları, kaşlar ve iki kaş arası bölgede yatay ve dikey kırışıklıklar varsa alın germe işlemi doğru çözüm olabilir.

İngilizce tıp literatüründe alın germe işlemi kaş kaldırma işlemine eş anlamda kullanılmaktadır. Aslında kaşlara izole yaklaşımda bulunan daha basit yöntemler vardır. Klasik bir alın germe işleminde kaşlar ve kaş çevresi dokuda da istenen değişiklikler zaten yapılır. Ama sadece kaş kaldırmaya yönelik botoks uygulama, iplerle ya da alın kemiğine uygulanan askılarla kaş kaldırma işlemleri de yapılır. Tüm bu işlemlerde uygulanan prosedürün yüzün diğer kısımlarıyla kesin bir uyum içinde olması gerektiği de akılda tutulmalıdır.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017