Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi parçayı satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? O kıyafet veya aksesuarı kullanmaya başladığımızda hangimiz kötü sürprizlerle karşılaşmak ister… İşte alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar…
Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Pantolon: Pantolon satın almak önemli bir konu ve zor bir seçim, kimse aksini iddia edemez. Çünkü her pantolon herkeste farklı durur. O yüzden ne olursa olsun, denemeden pantolon satın almayın. Bu esnada hangi ayrıntılara dikkat etmeniz gerektiğine gelince: Pantolonun ayaktayken üzerinizde iyi durması sizi yanıltmasın. Boyunu bir de oturarak, hatta bacak bacak üstüne atarak denemeli, bu durumdayken paçalar ne kadar kısalıyor kontrol etmelisiniz. Pantolonun kumaşı da çok önemli. Üzerinizde güzel durmasının birinci şartı iyi kesim, ikincisi ise kesinlikle kumaşın kalitesidir.

Çizme: Çizmenin şık ve rahat olmasını isteriz. O yüzden yenisini satın alırken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir şey var: Çizmeyi giyip çıkarırken zorlanıp zorlanmadığınıza bakın. Genelde satış görevlileri müşterilere ayakkabıları giyip çıkarma konusunda yardım ederler. İşte bu çok yanıltıcı. Siz en iyisi yeni bir çift çizme denerken onu kendiniz giyip çıkarın. Bu arada, ayakkabı veya çizmeleri öğleden sonraları satın almanızda fayda var çünkü günün o zamanında ayaklar biraz daha şiş olur. Satın aldığımız ayakkabının gün içinde, ayaklar hafif yorgun ve şişken de rahat olması, ayağı sıkmaması ve vurmaması açısından bilinmesi gereken bir ayrıntı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017