Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Alkollü Sürücü Kararı Yeni Değil!

Yargıtay’ın bir trafik kazasına ilişkin aldığı alkollü sürücü kararı, kamuoyunda büyük tartışma yarattı. Sigortacılar Yargıtay’ın bu kararı konusunda “Bu kararda bizim açımızdan bir yenilik yok.” değerlendirmelerinde bulundu.
Alkollü Sürücü Kararı Yeni Değil!
Yargıtay’ın bir trafik kazasına ilişkin aldığı karar, kamuoyunda büyük tartışma yarattı. Sigorta sektörü için en büyük prim üretiminin sağlandığı kasko ve kaza branşındaki hasar ödemelerini etkileyebilecek bir karardan bahsediyoruz. Üstelik sigorta sektörünün 1-2 şirket hariç neredeyse tamamı, bu branşta teknik zarar yazıyor.

Dolayısıyla konu, sigorta sektörünü yakından ilgilendiriyor. Çünkü, Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre; trafik kazalarının yüzde 5’sında sürücüler, az veya çok alkollü. Yargıtay’ın verdiği, “Hasar ödemelerinde sadece sürücünün alkol almasına bakılmaz. Alkolün, kazaya yol açtığının kanıtlanması sigortacıya ait olacak” kararının yansımalarını sigortacılarla konuştuk.

Sigortacıları, Yargıtay’ın bu kararı konusunda rahat gördüğümüzü belirtelim. Sorularımıza yönelik gelen yanıtlarda, “Bu kararda bizim açımızdan bir yenilik yok.” değerlendirmeleri yer aldı.

Prim üretimi itibariyle ilk sırada yer alan Axa Sigorta’nın teknikten sorumlu genel müdür yardımcısı Ali Erlat, “Yargıtay’ın bu kararından sonra ‘sırf alkol var’ diye hasarın reddi mümkün olmayacak” diyor. Erlat, Axa Sigorta olarak bugüne kadar nedensellik ilişkisini aradıklarını, bu anlayıştan hareket eden başka şirketler de olduğunu söylüyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017