Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Altında Son Durum Nedir?

Birkaç yıl önceki yükseliş trendini kaybeden altına bel bağlayanlar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hayal kırıklığı yaşayabilir. Çünkü yılın ilk günlerinde uluslararası birçok banka, 2013 tahminlerini ardı ardına 1850-1900 dolar/onslardan 1.800 dolar/ons seviyelerinin altına çekti.
Altında Son Durum Nedir?
Yerli yabancı tüm yatırımcıların, özellikle para birimlerine güvenin inişe geçtiği kriz algısının etkisiyle, güvenli liman olarak belirlediği altına yatırmadan vazgeçmiyor. Ancak özellikle 2011 yılı içinde gerçekleşen yüzde 30’lara vara yükseliş hareketini bekleyenler, 2012’de olduğu gibi 2013’te de hayal kırıklığına uğrayacak gibi görünüyor. Dünyanın önde gelen bankları altın için hedefleri revize ediyor.

Yılsonu beklentileri 1.800 dolar/ons seviyelerindeyken, geçen yılı 1.676 dolardan kapatan altın fiyatları, yeni yılın ilk günlerinde de düşüşünü sürdürdü. Bir süre önce dört ayın en düşük seviyeleri olan 1.644 dolardan, Çin’den gelen yüksek talep ve zayıflayan doların etkisiyle yönünü yeniden yukarı çeviren altındaki dalgalı hareket devam eder mi? Düşük fiyatlardan altın alanlar yeni bir sert gerilemeyle karşılaşır mı?

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017