Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Amerika’da Doktor Olmak Varmış!

Serbest piyasa sisteminin özünde rekabet vardır, işgücü ve sermayenin serbest dolaşımı vardır. Şimdiye kadar sermaye Amerikalılarda ve işgücü de yoksul Asyalılarda olduğu için duyduğumuz tek propaganda “sermayenin serbest dolaşımına izin verin” oldu.
Amerika’da Doktor Olmak Varmış!
Bu yazıda ABD’nin yabancı işçilerin sayısını sınırlamasının diğer bir yan etkisinden bahsedeceğiz. İnsanlar kaçak işçilerin tarla, bahçe ve inşaatlarda çalışmasına göz yumuyor ama sistem kaçak doktorların, avukatların ülkede çalışmasına izin vermiyor. O yüzde de özellikle tıp sektöründe ücretler anormal yüksek.

ABD’de hemşireler yılda 100 bin dolar gibi rakamlar kazanırken, uzman doktorların ücretleri alanlarına göre yıllık 300 bin ile 500 bin dolar arasında değişiyor. Kurallar Amerika dışında doktor olanların Amerika’ya gelip çalışmalarına imkan vermiyor. Tekrardan sınavlardan geçmeleri ve Amerika’da uzmanlık kazanmaları gerekiyor. Bu durum da yabancı doktorların Amerika’ya gelmesinin önüne resmen bir set çekiyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017