Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

AMK Spor Gazetesinin Açılımı Ne?

Sözcü Grubu’nun yeni spor gazetesi “AMK”nın yayın hayatına girdiği günden beri şaşkınlığımızdan bir gram eksilme olmadı. Medyada da başta kadın gazeteciler ve spor basının emektarları olmak üzere gazetenin ismine tepki gün geçtikçe büyüyor. Peki, AMK’nin açılımı ne?
AMK Spor Gazetesinin Açılımı Ne?
Geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan spor gazetesi “AMK”, ismiyle medyanın gündemine damga vurdu. Argoda ağır bir küfrün sanal alemdeki kısaltması olan AMK, “Böyle de spor gazetesi olur mı, olursa kim reklam verir, kim alır okur” sorularını da beraberinde getirdi. Ancak bunları bizden önce zaten bir reklamcı ince ince düşünmüş ki bu adı koymayı uygun bulmuş…

AMK isminin “Açık, Mert, Korkusuz” kelimelerinin kısaltmasından türetildiğini söyleyen gazete yönetimi ise tüm yorumlara kulak tıkayıp “Amacımız ismimiz gibi gazetecilik yapmak” diyor. Ancak bu açıklama medyadan kimseyi tatmin etmemiş olacak ki bir grup gazeteci, AMK yönetiminden bu adın derhal değiştirilmesini talep ediyor. AMK kadına yönelik bir küfür olduğu ve çoğunlukla erkekler tarafından kullanıldığı için öncelikle kadın gazeteciler ve spor basını tarafından topa tutuluyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017