Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Anadolu’da İnşaat Sektörü Ne Durumda?

Eylül-Ekim aylarında inşaat sektöründe yer alan markaların Anadolu basınında yansımalarına bakıldığında Sinpaş 111 haberler zirvenin sahibi oluyor. İlk beşte yer alan diğer markalar ise Ağaoğlu, Fi Yapı, Limak ve Dumankaya olarak sıralanıyor.
Anadolu’da İnşaat Sektörü Ne Durumda?
Gerek Türkiye’de gerekse dünyada en hayati sektörlerin başında gelir inşaat sektörü… Neredeyse yeme, içme, sağlık kadar önemlidir. Çünkü yaşadığımız evlerden tutun da çalıştığımız şirketlerin binalarına, her gün üzerinden geçtiğimiz köprü ve yolların inşasına kadar hayati öneme sahip çalışmalar bu sektörün elinden çıkıyor. Sektör vazgeçilmez olunca, sektör markalarının rekabetinin de kıran kırana geçmesi kaçınılmaz oluyor. Üretim, satış, pazarlama gibi sektörü ayakta tutan rekabet unsurlarına dördüncü kuvvet olarak kabul görmüş medyayı da eklememiz ve medya sektöründe inşaat firmalarının çalışmalarını yakından takip etmemiz yerinde olacak.

Basında (yerel ve bölgesel yayınlarda) haber sayıları bakımından rakiplerini geçerek ilk beş sırayı paylaşan inşaat firmaları sırasıyla 111 haberle Sinpaş, 73 haberle Ağaoğlu, 55 haberle Fi Yapı, 53 haberle Limak ve 44 haberle de Dumankaya İnşaat. Sektörde en fazla olumsuz nitelikte haberi yansıyan marka ise Fi Yapı oluyor. Firmayı negatif haber sıralamasında ikişer haberle Sinpaş ve Dumankaya İnşaat, bir haberle de Ağaoğu takip ediyor. Fi Yapı’nın olumsuz haberleri daha çok İstanbul ve Sakarya yerellerinde yansıma buluyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017