Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Anal Fistül ve Apseler Nasıl Tedavi Edilir?

Kalın bağırsağın çıkış bölgesi olan rektum ve anüs civarındaki bölgede iltihap birikmesine Perianal Apse (Çıban) adı verilir. Akut bir enfeksiyon durumu mevcuttur.
Anal Fistül ve Apseler Nasıl Tedavi Edilir?
Perianal Apseler; Makat bölgesinde şişlik, kızarıklık, dışkılama ile ilgisi olmayan sürekli ağrıya yol açarlar. Genelde ateş de buna eşlik eder. Bu tür şikayetleri mevcut olan hastalar genel cerrahi uzmanı tarafından muayene edildikten sonra acil olarak bu apsenin boşaltılması gerekir. Medikal tedavi cerrahi tedaviyi tamamlayıcı olarak destekler.

Apse boşaldıktan sonra ağrı, ateş, iltihabi bulgular hızla iyileşir. İyileşme sürecinde uygulanacak medikal tedaviler bu dönemin daha konforlu ve hızlı geçirilmesini sağlar. Apselerin birçoğunda daha sonra fistül gelişir.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017