Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Android Kameranın 10 Marifeti

Android işlemci bulunan telefonunuzun kamerasıyla güzel ve şaşırtıcı uygulamaların kapısını aralıyoruz.
Android Kameranın 10 Marifeti
1 Her şeyi her yerde arayın

Bitmek tükenmek bilmeye dünya hakimiyeti çabaları yüzünden Google’dan nefret edebilirsiniz ama arama devi olarak hakkını vermelisiniz. Ne de olsa her şeyi her an önünüze serebiliyor. Son uygulamalarından Google Goggles’ı ele alalım. Android 2.1 ve üstü sürümler için tasarlanan bu uygulama, temelde bir barkod gibi çalışıyor. Belirli bir uygulama tarafından okunabilmesi için bir paketin kenarına iliştirilen ufak verileri taramak yerine, Google Goggles neredeyse her şeyi tarayabiliyor. En güzel yanı da görünürde hiçbir kodun olmaması. Telefonunuzu pakete doğrultunuzda her türlü bilgiyi doğruda telefonunuza aktarabiliyor. Eğer referansınız Aya Sofya gibi ünlü bir yerse, o binayla ilgili tarihi bilgilerin tamamına anında erişebiliyorsunuz. Sanat eserler, içecekler, logolar ve çok daha fazlasıyla ilgili bilgi hemen elinizin altında.

2 Artırılmış gerçeklik oyunları oynayın

Artırılmış gerçeklik (AR) bir süredir telefonlarımıza işlemiş durumda, özellikle de AR çeviri uygulamaları gibi harika araçlarla birlikte. Ama kimse bize bu teknolojiyi eğlenceye yönelik nasıl kullanacağımızı söylemiyor. Bu yüzden siz, nerede olursanız olun, telefonunuzun oyunlardaki artırılmış gerçeklik özelliğini denemekten çekinmeyin. Haritayı takip ederek sanal hayaletleri kovaladığınız ve bulduğunuzda da onlara ateş ettiğiniz SpecTrek gibi bir sürü oyun piyasada var.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017