Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Anjelika Akbar Kimdir?

Müzisyen bir anne ile felsefeci bir babanın dokunuşları ve derinden gelen güçlü bir yeteneğin etkileşimi ile çıkılan bir yol: Kaliteli, lirik ve tutkulu müziğin yolu… Anjelika Akbar, besteleri ve yorumları ile beğeni toplayarak tüm dünyaya yayılıyor.
Anjelika Akbar Kimdir?
Müzisyen kimliğinin dışında edebi kimliği ile de tanışık olduğumuz Anjelika Akbar’la samimi ve bugüne dokunan bir söyleşi yapıyoruz.

İsterseniz farklı olan ve oldukça verimli bir çizgide ilerleyen yaşam çizginizden başlayalım Anjelika Hanım. Sizi müzisyen olmaya iten duygu neydi?

Müzisyen olmak bir fikir değildi, kuvvetli bir aşk ve öne geçilemeyecek bir tutkuydu! Daha ilk aylarımdan itibaren müzik beni büyülüyordu; annem ve babamın fark ettikleri, daha birkaç aylıkken duyduğum müziğe karşı verdiğim olağanüstü tepkiler, vücut hareketleri, ritim tutma denemeleri vs; tüm bunlar dışarıdan izlenen şeylerdi. İçimde ise ben her şeyi müzik olarak duyuyordum. İleride anlaşıldığı gibi, bu mutlak kulağın getirdiği bir özellikti; sadece müzikteki notalar değil, insan konuşmaları, kuşların sesleri, araba kornaları, su damlalarının sesleri, hepsi benim için müzik idi… Eğer “August Rush” filmindeki çocuğu hatırlarsınız, ne demek istediğimi anlarsınız. Müzik benim için işte tüm varlığımı kapsayan bir olguydu. O yüzden 2.5 yaşında nota bilip, doğaçlama yapamam, 4.5 yaşımda bestelere ve konserlere başlamam kaçınılmaz olarak beni müzisyen olamam için hazırladı; başka bir uğraş bile düşünemezdim o safhada.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017