Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ankara’da Konut Satışları Düştü

2013 yılına gelmeden sektör verileri birer birer açıklanıyor. Bunlar arasında en büyük sıkıntının sinyali ise emlak alanından geliyor. Ankara Life dergisine konuşan başkentin en önemli gayrimenkul şirketlerinden Arkadia Gayrimenkul Genel Müdürü Kamile Esen, Ocak 2012 ile Eylül 2012 döneminde konut satışlarının dengesiz seyrinden şikayetçi.
Ankara’da Konut Satışları Düştü
Temmuz, Ağustos ve Ekim aylarını kapsayan son iç aylık sürede konut satışlarının Nisan, Mayıs ve Haziran aylarına göre yüzde 2.35 oranında düştüğünü söyleyen Kamile Esen, bu oranın ilgili dönemdeki rakamsal sonucunun 100 binden fazla olduğunu belirtti. Esen, yurt genelini hesaba katınca sektörün can çekiştiğini de sözlerine ekledi.

Arkadia Gayrimenkul Genel Müdürü Kamile Esen konut satışının en çok düştüğü kentler arasında Ankara’nın ilk üçte olmasına dikkat çekti. İnşaat ve gayrimenkul danışmanlığı alanının ülke ekonomisinin bel kemiği olduğuna vurgu yapan Arkadia Gayrimenkul Genel Müdürü Kamile Esen, sektörün Ankara’da da alarm verdiğini dile getirdi. Konut satışı alanında en çok düşüşün Şanlıurfa ve Diyarbakır’da gözlendiğini belirten Esen, Ankara’nın 9.46 ile Ankara ilk üçte yer aldığını belirtti.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017