Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Antalya 300 Bin Polonyalı Bekliyor

Polonyalı turist rehberleri, Antalya Side Antik Kent'te kültür ve arkeoloji turizminin yaygınlaşmasına yönelik çalışma yaptı.
Antalya 300 Bin Polonyalı Bekliyor
Yeni yılda 300 bin Polonyalı turistin kültür turuna çıkması bekleniyor. Polonyalı turist rehberleri, Antalya Side Antik Kent’te kültür ve arkeoloji turizminin yaygınlaşmasına yönelik çalışma yaptı. Polonyalı turist rehberleri Alina Skupieuska, Monta Mozgure ve Adam Sedziak 2011 yılında Antalya bölgesinde 200 bin Polonyalı turistin kültür ve arkeoloji turuna çıktığını söyledi.

Bu yıl sonunda Antalya kültür ve arkeoloji turuna çıkan Polonyalı turistlerin 225 bin olmasını beklediklerini belirten Adam Sedziak, 8 yıldır Avrupa Birliği(AB) üyesi olan Polonyaların dünyada tatile çıkmada birinci ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Polonyalılar, tatil yapmada Türkiye’yi İspanya, Yunanistan ve Mısır’a göre yüzde 35 ucuz bulduklarını belirten Sedziak, birinci sırada tatil yaptıkların ilin Antalya ilçenin ise Alanya ve Kemer olduğunu kaydetti. Sedziak, “Antalya bölgesinde geçen yıl 200 bin, bu sene yıl sonuna kadar 250 bin Polonyalı turisti kültür turuna çıkaracağız. dedi.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017