Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Apple iPad ve Steve Jobs

Apple teknoloji severlerin uzunca bir süredir merakla beklediği yeni ürünü iPad'in lansmanını yine Steve Jobs'ın klasikleşmiş şovuyla yaptı. Bakalım iPad teknoloji pazarına neler getirecek.
Apple iPad ve Steve Jobs
Apple bundan 3 yıl önce lansmanını yaptığı ve cep telefonu dünyasının gidişatını değiştiren iPhone'dan sonra şimdi de yeni bir akım yaratacak gibi görünen iPad'i tanıttı.

Cep telefonu ya da akıllı telefonla(smart phone) ile dizüstü bilgisayar(laptop) arasında bir ürün olarak konumlandırılan tablet bilgisayar, başta Steve Jobs olmak üzere lansmanda sahneye gelen Apple yetkililerince yeni bir ürün kategorisi yaratacak.

Peki film izleyebildiğiniz, müzik dinleyebildiğiniz ve yakın zamanda çok daha revaçta olacağını düşündüğümüz e-kitap okuma olanakları sağlayan iPad'in akibeti ne olacak?

Yine yakın bir zamanda hayatımıza giren ve Türkiye'de 3G lisans sürecinin ve alt yapısının tamamlanmasıyla satış rakamları çok hızlı bir şekilde artan netbooklardan nasıl ayrışacak ve öne çıkacak?

iPad Tanıtım Filmi

Steve Jobs, birazda alay eder bir tavırla bahsettiği ve iPad'i karşılaştırdığı netbookları;
-Yavaş işlem yapan,
-Ekran kalitesi kötü şeklinde değerlendiriyor. Dahası bu ürünleri kategorize dahi etmemek gerektiğini düşünüyor.

Ürün kompakt yapısı, muhteşem denilebilecek kalitede ekran görüntüsü, hafifliği ve en önemlisi ise rakiplerinin hepsinden daha başarılı dokunmatik ekranı ile bizce ilk bakışta bir adım önde. Dahası fotoğraf sunumları, oyunlardaki navigasyon rahatlığı, uzun pil ömrü ve daha öncekilerden çok daha havalı görsel sunuları ile ilk bakışta birçok insanı ve özellikle salondaki konukları ve hissedarları heyecanlandırmış görünüyor.

Ürün aynı zamanda elektronik kitap okuyuculara (e-book reader) da dişli bir rakip görünümünde. Zira bu alanda henüz domine edilmemiş büyük bir pazar var. Sanırız görsellik olarak mevcut kitap okuyucu üreticilerinin uykusunu kaçıracak.

İyisi mi biz şimdilik ilk bakışta neleri hemen sevdik onları yazalım, zaten Şubat ayında birçok site ve dergi de ürününün olumsuz bulunan özellikleri derin derin anlatılacak. Ama öncesinde bizim görüşümüz şu; kesinlikle çok satacak...

-Kompakt bir cihaz ve ortalama bir kitaptan daha ince, bir dergiden daha küçük
-Ekran ve dokunmatik kalitesi çok başarılı
-Uzun pil ömrü
-Çoklu multimedia desteği
-Hızlı ve kullanışlı internet erişimi
-Yüksek kullanım rahatlığı

Bakalım ilerleyen günler neler getirecek...

iPad İle İlintili Haberler

Dergilerde yayınlanan iPad haberleri
Dergilerde yayınlanan Apple haberleri
Dergilerde yayınlanan iPhone haberleri
Dergilerde yayınlanan iPod haberleri
Dergilerde yayınlanan iTunes haberleri
Dergilerde yayınlanan Macintosh haberleri
Dergilerde yayınlanan Steve Jobs haberleri
Dergilerde yayınlanan Netbook haberleri
Son Eklenen Haberler
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017