Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Apple SMS Açığını İtiraf Etti

Apple, iPhone kullanıcılarını şok eden açığı itiraf etti. Ama söyledikleri kimseyi rahatlatmadı...
Apple SMS Açığını İtiraf Etti
Apple, iOS'daki mesajlaşma işlevinde bulunan açıkla ilgili yaptığı açıklamada bu konudan haberder olduğunu söylerken, kullanıcılara alternatif yollar önerdi. iOS cihazlarında (iOS 6'nın beta'sı dahil tüm sürümlerde) ortaya çıkan bir açık, SMS'lerin farklı bir kişiden gelmiş gibi gösterilmesine izin veriyordu. Diğer telefonlarda ise böyle bir saldırının mümkün olmadığı, sahte numaranın yanında SMS'in geldiği gerçek numaranın da göründüğü söyleniyor.

Apple, yaptığı açıklamada SMS yerine iMessage kullanıldığında, adresin aldatmaya yönelik saldırılara karşı tarandığını söyledi ve şunları ekledi: "SMS'in kısıtlamalarından bir tanesi de herhangi bir telefona şarşırtmalı bir adresten gönderilebilmeleri. Dolayısıyla müşterilerimizi bilinmeyen bir web sitesine veya adrese yönlendiren SMS'ler konusunda son derece dikkatli olmaları için uyarıyoruz."

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017