Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Aqualipo Nedir, Kimler Faydalanabilir?

Liposuction'ı artık hepimiz biliyoruz. Özetle anestezik ortamda bölgesel olarak fazla yağların alınması anlamına geliyor. Peki Aqualipo denen yeni sistemi ne kadar tanıyorsunuz? Veya avatanj ve dezavantajlarını biliyor musunuz? Bütün bunları Op. Dr. Zekeriya Kul'la konuştuk.
Aqualipo Nedir, Kimler Faydalanabilir?
Aqualipo’da yağ hücreleri su yardımıyla bulundukları ortamdan sökülüp alınıyor. Aqua su, lipo yağ anlamına geliyor. Ve bu tekniğin tamamlayıcısı olan yağ transferi için ‘’Naturafill’’ tabiri kullanılıyor: Yani ‘’doğal dolgu’’. Temel yaklaşım şu : Aqualipo’yla yağ hücreleri zarar vermeden alınıyor, bu yağlar Naturalfiil’le yine zarar vermeden istenilen bölgeye naklediliyor.

ELLE: Aqualipo nedir?

Zekeriya KUL: Aqualipo, en son geliştirilmiş bir liposuction teknolojisi. Spor veya diyetle bir türlü eritilemeyen yağların özel bir basınçlar püskürtülen su yani serumla bulundukları ortamdan gevşetilip alınması prensibine göre çalışıyor. Geleneksel liposuction tekniklerine göre deri altındaki damar ve sinirleri büyük oranda koruduğu için daha az şişlik ve morluğa neden oluyor; böylece kişinin daha hızlı iyileşmesini sağlıyor.

ELLE: Aqualipo’dan kimler faydalanabilir?

Z.K.: Diyet ve egzersize rağmen vücudunda bir türlü eritilemeyen yağlar bulunan ve bu yağlardan estetik olarak şikayetçi olan kişilere uygulanabilir. Aşırı kilolu ve obez kimseler için ya da hızlı kilo vermeler veya gebelik sonrası derisinde sarkmalar olan kimseler için uygun bir yöntem değildir. Kol, uyluk, diz, boyun, karın, yan bel bölgeleri (özellikle düşük bel pantolon giyenlerin korkulu rüyası) gibi alanlar, Aqualipo’da en iyi yanıt alınan bölgelerdir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017