Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Ara Güler Fotoğrafçılık Eğitim Ve Sanat Vakfı Kuruldu

Fotoğraf sanatçısı Ara Güler'in kurucu başkanı olduğu vakıf, Güler'in fotoğraf arşivini korumayı, yaşatmayı ve üzerinde araştırmalar yapmayı, Türkiye'de fotoğrafçılık ile görsel haberciliğin gelişimi için projeler üretmeyi amaçlıyor.
Ara Güler Fotoğrafçılık Eğitim Ve Sanat Vakfı Kuruldu
Ara Güler Fotoğrafçılık Eğitim ve Sanat vakfı geçtiğimiz haftalarda yapılan bir tanıtım gecesi ile duyuruldu. Ara Güler’in kurucu başkanı olduğu vakıf, onun fotoğraf arşivi başta olmak üzere yaşam felsefesi ve birikimlerini rehber edinerek bu değerli arşivin korunması, geliştirilmesi ve üzerinde araştırmalar yapılmasını hedefliyor. Aynı zamanda Türkiye’de fotoğrafçılığın ve görsel haberciliğin gelişimi için de projeler üretmeyi planlıyor.

Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Laurent Bili’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve sunuculuğunu Tuba Ünsal’ın yaptığı gece, Nebil Özgentürk’ün hazırladığı ve Cihan Ünal’ın seslendirdiği “An’ların Ara’sı” kısa filminin gösterilmesi ile başladı. Laurent Bili, öncelikle vakfın kuruluşu nedeniyle Ara Güler ve konuklarını ağırlamaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu, Ara Güler’in zamanın tanığı bir fotomuhabiri olarak yarım yüzyılı aşkın bir süredir karelerinde insanlığı anlattığını belirtti.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017