Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Arama Motoru Pazarlaması Nedir?

Satın alma yapmadan önce başvurulan en önemli bilgi kaynağı haline gelen arama motorları, şirketler tarafından çok önemli hale gelmeye başladı. Peki, arama motorları nasıl kullanılır, arama motorları pazarlaması nedir?
Arama Motoru Pazarlaması Nedir?
Arama motorları bir satın alma yapmadan önce başvurulan en önemli bilgi kaynağı haline geldi. Sektörel olarak oranları değişse de tüm bilgi alma kaynakları içinde en çok arama motorlarına başvuruluyor. Yapılan bir araştırmaya göre cep telefon arayan kullanıcıların yüzde 96’sı öncelikle araştırmayı internetten yaptırmayı tercihe ediyor. Türkiye’de en çok tercih edilen arama motoru ise yüzde 98 pazar payı ile Google.

Arama motorlarının kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de şirketlerin ilgisi arama motorları üzerine yoğunlaştı. Arama motorlarının üst sıralarda çıkmanın artık şirketler için ciddi ticari getirileri olduğu biliniyor. Bu sebeple de şirketlerin birçoğu kadrolarına arama motorlarında pazarlama tecrübesine sahip çalışanlar almak istiyor.

Ancak şirketlerin önündeki en büyük sorun, arama motoru pazarlama uzmanı sayısının az olması. İşte bu eksiği fark eden Dijital Akademi Türkiye’de ilk olarak Sem Okulu adlı bir eğitim programı başlattı. Konu ile ilgili, Dijital Akademi kurucusu Volkan İnanç’la bir söyleşi yaptık.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017