Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Arap Turistlerde Yüzde 40 Artış Bekleniyor

TOP VIP Tours Genel Müdür Haşim Süngü; ''Arap bir VIP misafirin, ülkeye bıraktığı döviz girdisi, Avrupa'dan gelen 180 kişilik bir charter uçağındaki turistin tümünün toplam harcaması kadar. Bu yıl Arap Pazarında yüzde 40 artış bekliyoruz'' dedi.
Arap Turistlerde Yüzde 40 Artış Bekleniyor
İstanbul’da Arap turizminin son durum nedir?

Biliyorsunuz, Türkiye ile Arap ülkeleri kültürel olarak her zaman birbirlerine yakın milletlerdir. Son dönemlerde Başbakanımızın ve Devletimizin Arap bölgelerine yönelik izlediği politika, Türkiye’ye gelen Arap turistlerin sayısında büyük artış göstermiştir. Arap turistler için, Türkiye’de özellikle İstanbul ve Bursa önemli destinasyonlar arasındadır. Gelen misafirlerimiz İstanbul’da konaklamayı tercih etmektedirler.

Siyasi etkilerin yanı sıra, özellikle Arap Bölgeleri’nde gösterime sunulan diziler, bölgenin Araplar tarafından ilgi görmesinde önemli rol oynamıştır. Gümüş, Aşk-ı Memnu gibi dizilerde İstanbul’un görsel olarak izleyicilerine sunulması ve özellikle Boğazdaki yalılarda filmlerin çekilmesi, Arap turistler için iyi bir tanıtım aracı olmuştur. Bu diziler ile hem bölgenin tanıtımı sağlanmış hem de, kağıt afişlerle yapacağınız reklamı bu diziler ile yapmış bulunmaktayız.

Araplar İstanbul’u neden tercih ediyor?

İstanbul, Araplar için bir vazgeçilmez diyebiliriz. İstanbul’un tarihi ve uzun dönem İslam Halifeliği’ne başkentlik yapması, bölgeyi turizm açısından önemli bir noktaya getirmiştir Arap ülkelerinde. Tarihi öneminin yanı sıra, Arap ülkeleri ile olan kültürel ortaklığımız, gastronomi konularında benzerlik göstermemiz, İstanbul’u Araplar için çekici kılmıştır.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017