Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Aromaterapinin Hamilelik Döneminde Katkıları Nelerdir?

Aromatik bitki özlerinin ruh, beden ve zihin dengesi için kullanıldığı doğal bir tedavi metodu olan aromaterapi; bitkini yüksek miktarlarda toplanıp, kazanlarda damıtılarak elde edilmesiyle oluşuyor. Aromaterapinin hamilelik dönemine katkılarını sizler için araştırdık.
Aromaterapinin Hamilelik Döneminde Katkıları Nelerdir?
Hormonal, kimyasal ve fiziksel değişimler hamileliğe uyum sürecindeki kadında pek çok sıkıntı yaratabiliyor. İşte bu sıkıntılarla doğal ve kolay yollardan şifa getirmek için aromaterapi çok faydalı bir yardımcı. Hamilelikte Aromaterapi’yle fiziksel ve zihinsel pek çok rahatsızlığın üstesinden gelindiğini belirtmek isteriz. Ancak aromaterapiyi hamilelerde güvenli bir şekilde kullanabilimek icin bir kaç önemli noktayı öğrenmemiz gerekiyor.

Saf aromaterapi yağları çok yüksek konsantre yağlardır ve kullanılırken mutlaka taşıyıcı yağda seyreltilerek kullanılmaları gerekmektedir. Taşıyıcı yağ ya da baz yağ ise bitkisel ve daha yoğun olan, saf aromaterapi yağının içine karıştırıldığı yağdır. Genelde soğuk pres yöntemiyle elde edilen organik yağları tercih etmenizi öneririz. Zeytinyağı, tatlı badem yağı, kayısı çekirdeği, ayçiçeği, susam, jojoba ve hindistan cevizi yağları taşıyıcı yağlara örnektir. Eğer profesyonel bir aromaterapist tarafından önerilmediyse hamilelik için uygun doz % 2‘lik orta dozdur. Yani 3 yemek kaşığı taşıyıcı yağa 18 damla saf aromaterapi yağı, nerede kullanmak isterseniz isteyin sizin formülünüzdür.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017