Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Arsa Mı, Ev Mi Almak Avantajli

Bu aralar, yatırım yapmak isteyen herkesin aklında bu soru var. Üç büyük kent, İstanbul, Ankara ve İzmir için durumu araştırdık. Nerede ve ne zaman sorularını da ekleyerek yatırım haritası çıkarttık.
Arsa Mı, Ev Mi Almak Avantajli
Gayrimenkul piyasasında bugünlerde ortaya çıkan hava, yatırımcıları pek de sert olmayan bir rüzgarın etkisi ile yavaş yavaş farklı yerlere sürüklüyor. Şimdiye kadar, büyük yatırımcı ve TOKİ’nin etkisiyle konut projelerinin baskın olduğu pazarda, arsa da yeniden bir seçenek olarak kendini göstermeye başlıyor. Bu nedenle bu ay birikimlerini değerlendirmek isteyen yatırımcıların aklındaki “Konutu mu tercih etmeli, yoksa arsayı mı?” sorusunun yanıtını araştırdık.

Soruyu önce büyük yatırımcılara yönelttik. İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, yatırımcılarının yoğunlaştığı İstanbul özelinde konuşarak, “Burası artık sadece Türkiye için değil, dünya için bir yatırım merkezi. Arsası da, konutu da değerli” diyor. İnan, gayrimenkul artık iki türlü karlılığın olduğunu söylüyor: Arazi karlılığı ve yapım karlılığı. Bu noktada küçük de olsa, tüm yatırımcıların, kenti yönetenlerin, şehre ilişkin gelişim politikalarını yakından izlemeleri gerektiğini söylüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017