Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Artık Kitleler Birer Melek Yatırımcı!

Girişim fikirlerine yatırım bulmak için giderek önem kazanan bir metot var. Rüştünü giderek ispat eden 'crowdfunders' yani 'yatırımcı kitleler', girişimciliğin kurallarını değiştiriyor.
Artık Kitleler Birer Melek Yatırımcı!
Ekonomik sistem, tüketimin ardından yatırımın da demokratikleşmesine tanıklık ediyor. Crowdfunding yani kitlelerin girişimciye yatırım yapması, giderek başarı kazanan bir metot olarak dikkat çekiyor. Özetle girişim fikri sahibi kişinin kitlelerin desteğini aldığı platformların sürüklediği crowdfunding, son beş yıl içinde büyük bir sıçrama yarattı. Massolution’ın raporuna göre 2012’de crowdfunding yöntemiyle 2,8 milyar dolar yatırım aktı. Bu rakam 2009’da sadece 530 milyon dolardı.

Platformların sayısı da ABD’de Çin’e tüm dünyada artıyor. 2007’de 100’ün altında olan platform sayısı bugünlerde 450’ye çıktı. Yıl sonunda yeni platformlarla 500’ün üstüne çıkması bekleniyor. Peki crowdfunding nasıl oluyor da bu kadar hızla yükseliyor? Son zamanlarda crowdfunding sistemi kendi yıldızlarını da yaratmaya başladı. Örneğin ABD’li Kickstarter adeta sanal bir Silikon Vadisi olma yolunda ilerliyor. Kickstarter’a projelerini anlatan videolarını yükleyen girişimcilerden bazıları gelecek vaat eden projelere önemli miktarda fon sağladı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017