Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Artık Oyuncaklar Da Çevre Dostu Oluyor!

'Yeşil Oyuncaklar' konsepti daha sağlıklı bir dünya için işe oyuncaklardan başlamayı öneriyor. Haliyle oyuncaklar da çevre dostu oluyor.
Artık Oyuncaklar Da Çevre Dostu Oluyor!
Oyuncaklarda yer alan kurşun gibi bazı kimyasal maddelerin çevreye özellikle de çocuk sağlığına verdiği zararlar artık birçok aile tarafından görülmeye başlandı. Sadece aileler değil üreticiler de bu riskin farkında. Bu sene 62.cisi düzenlenen Nürnberg Oyuncak Fuarı’nın da teması olan “Toys go green” sloganı bizleri oyuncak dünyasına daha yakından bakmaya çağırıyor. Bu anlayış hem tüketicileri hem üreticileri birçok noktada aydınlatıyor.

Oyuncaklar çocuklar için; çocuklarsa gelecek için çok önemli. 21. yüzyılın dünyasında çevre bilinci bu kadar gelişmişken oyuncaklardan beklentilerimiz de farklılaşıyor. Elbette oyuncaklar önce eğlenceli olmalı, yaratıcılığı geliştirmeli ve sağlığa zarar vermediğine dair güvence vermeli. Ama uzmanlar ‘sürdürülebilir oyuncağın’ bundan fazlasına da sahip olması gerektiğini belirtiyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017