Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Asena Hakkında Bilinmeyenler Bu Röportajda!

Elele Dergisi’nin bu ayki konuklarından biri Asena. Ebru Güzel’in Asena ile yaptığı özel röportajda Asena hakkında bilinmeyenler ortaya çıkıyor. Çocukluğundan, aşklarından, gelecek planlarından bahseden Asena’nın röportajını keyifle okumanızı diliyoruz.
Asena Hakkında Bilinmeyenler Bu Röportajda!
Ustura Nuriye’nin torunu o. Kolay değil; dayak da yese, vurulsa da ağa kadının yanında büyümüş bir kere. Ayakları yerle öpüşecek! Mahallede ona laf atanların kafasına atmak için biriktirdiği taşları cebinden hiç eksik etmemiş. O taşlarla kendine duvarlar ören, derken dansıyla duvarları paramparça eden bir kadın. İçinde narin bir leydi, dışarıda sanki Heidi! O kadar güçlü ki, yaşadıkları yüzünden ruhunun örselendiğini durup düşünmemiş bile!

Ataerkil iktidarı hiç hesaba katmamış. Özgürlüğü uğruna çektiği sıkıntıları, varlık mücadelesini doğalı yapmış. Hiç öykünmüyor. Sekiz yıldır yaşadığı engeller, yitirdiği dünya kariyeri hayali, küstüğü mesleği dahil her şeyin eril hegemonya ile bağlantısı olduğunu söylediğim ana kadar direndi. Bir müddet sustu. Sonunda “Aynen öyle oldu” dedi. Üstünde pek durmadı. Onu güçlü yapan da buydu sanırım…

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017