Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Aşırı Terlemenin Nedenleri

Havaların ısınmasıyla terleme sorunu da ortaya çıktı. Aşırı terlemenin nedenleri, aşırı terlemenin nerelerde görüldüğü, aşırı terlemenin tedavisi hakkında merak edilen soruları Weekly Dergisi’nde Op. Dr. Adnan Erdem yanıtladı.
Aşırı Terlemenin Nedenleri
Weekly Dergisi’nde aşırı terleme hakkında bilgi veren Op. Dr. Adnan Erdem, aşırı terlemenin nedenleri, aşırı terlemenin nerelerde görüldüğü, aşırı terlemenin tedavisi hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Aşırı terleme ter bezlerinin aşırı çalışmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Ter salgısı ter bezleri tarafından üretilir. Ter salgılanması aşırı sıcak, fiziksel aktivite ve stres gibi etkenlerle ortaya çıkar. Salgı oluşumu sempatik sinir sistemi ve bazı hormonlar tarafından kontrol edilir. Bu durum herkeste görülen sıradan bir tepkidir. Bazı kişilerde ter bezleri salgılanan hormonlara aşırı duyarlı olabilir ya da ter bezlerinde hacimsel bir büyüme ortaya çıkabilir. Bu durumlarda aşırı terleme ortaya çıkar. Genellikle genetik terleme ortaya çıkar ve genetik yatkınlık söz konusudur.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017