Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Asla Tatile Gitmemeniz Gereken 7 Yer!

Ölmeden önce görmeniz gereken yerler listesi çoktur. Lakin gitmeseniz de olur, hatta gidip dönemeyeceğiniz, ahmaklığın sınırlarını zorlayıp tatilinizi heba edeceğiniz, “yok efendim ben macera arayacağım” diyerek kafayı-gözü bırakıp döneceğiniz yerler de var. İşte asla tatile gitmemeniz gereken 7 yer…
Asla Tatile Gitmemeniz Gereken 7 Yer!
1. Çernobil Turu-Ukranya: 1986 Nisan’ın son günleri dünya felakete uyanmıştı. İlk etapta dört bin kişi hayatını kaybetti. 146 bin kilometre karelik alana zehirli bulut yayıldı. Tahmini 500 bin kişi birinci dereceden etkilendi. Tam olarak Çernobil’den zehirlenen insan sayısı bilinmiyor. Çernobil Santral’inin bulunduğu 170 bin kişilik Pripyat şehri boşaltılmıştı şu an hayalet şehir olarak anılıyor. 2008 yılında turizme açılan bu şehre gitmek için anadan doğma soyunuyor ve duşa giriyorsunuz, sonrasında özel kıyafetler giydiriliyor. Şehir turundan sonra Kiev’e döndüğünüzde, üzerinizdeki kıyafetler yakılıyor. Şunu da söylemekte yarar var; kanser olmak istemeyenlerin 300 yıl gitmemesi gerekiyor.

2.Kabil İnsan Pazarları-Afganistan: Kabil için plaj çantası hazırlayacak kadar aymazlık içine düşerseniz; öncelikle iki adet AK 47 denilen Kaleşnikof yanınıza alın. Mühümmatı dert etmeyin. Dünyanın en tehlikeli başkenti sayılan Kabil’deki gün içerisinde canlı bombaya yakalanma olasılığınız ise yüzde 50/50… Öte yandan El-Kaide’nin adam kaçırma vakalarından paçayı yırtarsanız ortaçağ sistemiyle çalışan insan pazarlarını görmeden sakın dönmeyin. Perşembe günleri kurulan pazarda genel olarak 13-14 yaşında erkek çocuklar, ırgat olarak belli bir süre ile el değiştiriyor olmadı komple satılıyor. Satıcıların hoşuna giderseniz, kendinize müşteri bulabilirsiniz.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017