Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Asperger Sendromu Nedir?

Amerika’da 20 yaşındaki Adam Lanza’nın gerçekleştirdiği okul katliamı, dikkatleri Asperger Sendromuna çekti. Asperger’in şiddetle ilişkisi ne? Asperger sendromu nedir?
Asperger Sendromu Nedir?
Geçtiğimiz ay dünyanın gündeminde 20 yaşındaki Amerikalı Adam Lanza’nın 14 Aralık’ta işlediği iddia edilen okul katliamı yer aldı. 52 yaşındaki annesine ait tüfekle bir dönem annesinin yöneticiliğini yaptığı okul olan Sandy Hook’ta 20 öğrenci ve 6 yetişkini öldüren Lanza’nın Asperger sendromu muzdaripi olduğu ve işlediği iddia edilen cinayette bu hastalığın da rolü olabileceği iddia edildi.

Katliam öncesi evde annesini öldüren ve katliamdan sonra da intihar eden Lanza’nın komşuları onun basına sosyal ilişki kurmakta zorlanan bir genç olduğunu söyledi. Lanza’nın yaşadığı tüm kasabayı ve ülkeyi yasa boğan, dünya gündemine oturan bu olay da Aspergen sendrmunun rolü ne bilinmiyor ama bu katliam hastalığa dikkatleri çekti. Biz de meydada otizm ile ilişkili olduğu yazılan Asperger hastalığı hakkında Acıbadem Maslak Hastanesi’nden Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzman Dr. Arzu Önal’dan bilgi aldık.

Haberin tamamı için tıklayın...

Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017