Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Aspirin Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Birçok ağrıyı kesmede güçlü olduğu gibi, aynı zamanda kanı sulandırmada da çok faydalı bir ilaç olan Aspirin, kadınların muayyen günlerinde sancıyı kestiği gibi kan akımını da güçlendiriyor. Amerikalı uzmanlar Aspirin’in yararlarını saymakla bitmediğini ve hala yeni yararlarını bulmaya devam ettiklerini belirtiyorlar.
Aspirin Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?
Günde en az 75 miligram Aspirin almak kanı inceltip damar iltihaplanmasını engelliyor böylece kalp rahatsızlıkları riskini yüzde 30 oranında azaltabiliyor. Göğüs ağrısı hissedildiğinde bir Aspirin çiğneyerek almak, olası kalp krizini baştan önlemeye yardımcı olur ve kriz geçirilmişse bile krizin yarattığı tahribatı azaltıyor.

Arjantinli uzmanlar, çocuğu olmayan bir grup kadın üzerinde testler uyguladılar. Kadınlardan bir gruba sadece kısırlık ilacı, diğer gruba ise kısırlık ilacının yanısıra 100 miligram Aspirin verdiler. Aspirin, yumurtalıkta kan dolaşımını arttırıyor böylece kısırlık ilacını Aspirin ile alanların hamile kalma şansı yüzde 40 artıyor. Sadece kısırlık ilacı alanlardaysa yüzde 20 artış görüldüğü belirtildi.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017