Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Athletic Bilbao Nasıl Şaha Kalktı?

Son aylarda Avrupa’da en çok konuşulan takımlardan biri Avrupa Ligi’nde Manchester United gibi bir devi eleyerek Kupa 2’yi kazanma yolunda emin adımlarla ilerleyen Athletic Bilbao. Peki, 2000’lerin başından itibaren sıradan bir takım haline dönüşen Athletic son 2-3 yıl içerinde nasıl şaha kalktı?
Athletic Bilbao Nasıl Şaha Kalktı?
2007 başkanlık seçimleri ile göreve gelen Garcia Macua’nın kulübün başına geçince yaptığı ilk icraat o dönemde düşme potasına yakın sezonlar geçiren takımın başına Joaquin Caparros’u getirmek oldu. Sevilla’yı çalıştırdığı dönemde Reyes ve Sergio Ramos gibi gençleri İspanyol futboluna kazandıran Caparros, geleneklerinden dolayı oyuncu havuzu ve transfer edeileceği potansiyel oyuncu sayısı çok az olan Athletic’de en mantıklı hamleyi yaptı ve ağırlığı Lezema olarak da bilinen altyapıya verdi.

Vasat seviyede oyuncuları transfer etmek yerine kendi değerlerini yaratmayı seçen Caparros’un bu cesur hamlesi Athletic tarihinin en iyi jenerasyonu ile birleşince takım adım adım takım seviye atladı.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017