Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Atlas Copco, Ekomak Kompresörü Satın Aldı

İsveçli Wallenberg'in 140 yıllık şirketi Atlas Copco, Türk kompresör sektörünün lider firmalarından biri olan Ekomak Kompresör'ü satın aldı.
Atlas Copco, Ekomak Kompresörü Satın Aldı
İsveç’in en güçlü ailesi Wallenberg, Türkiye’ye yatırıma geldi. Scania'dan Ericsson'a Electrolux'tan AstraZeneca'ya bir çok uluslararası markanın sahibi ve yöneticisi olan Wallenberg Ailesi'nin ilk şirketi olan Atlas Copco, Türk kompresör şirketi Ekomak'ı satın aldı. Atlas Copco'nun Yöneticisi Stephan Kuhn, "1992'de kurulan Ekomak'ın Türkiye dışında geniş bir ağı bulunuyor. Ekomak'ın yurtdışındaki bu güçlü ağı Almanya ve Rusya'da öne çıkıyor. Ekomak'ı alarak Türkiye pazarındaki gücümüzü artırmanın yanı sıra Rusya ve Almanya'da da büyümemizi sürdüreceğiz" dedi.

Ekomak'ı satın alan İsveçli devin temelleri 19'uncu yüzyıla dayanıyor. 1873'te Andre Oscar Wallenberg tarafından kurulan Atlas Copco, ailenin de gözbebeği. 37 bin çalışanı bulunan şirketin dünya genelinde 80 ülkede satış ofisi var. İtalya'dan Çin'e, Hindistan'dan Almanya'ya kadar 20 ülkede 76 üretim tesisi bulunan, Onursal Başkanlığını Peter Wallenberg'in yaptığı Atlas Copco'nun hisseleri ABD'deki Nasdaq Borsası'nda işlem görüyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017