Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Audemars Piguet’in Efsanevi Koleksiyonu Royal Oak

Çelik bir spor saatin lüks dünyasınna girebileceğini kanıtlayarak, yüksek saatçiliği “imaj” kavramıyla tanıştıran Audemars Piguet’in efsanevi koleksiyonu Royal Oak, 2012’de 40 yaşına girdi.
Audemars Piguet’in Efsanevi Koleksiyonu Royal Oak
1971 Basel fuarından bir gün önce saat 16.00’da, ünlü tasarımcı Gerald Genta, Audemar Piguet Fabrika Müdürü Georges Golay’dan bir telefon aldı. Golay, özellikle İtalyan pazarının “daha önce görülmemiş bir çelik saat” beklediğini ve ertesi sabaha kadar bu “benzersiz” tasarımın elinde olması gerektiğini söylüyordu! Öyle bir saat olmalıydı ki, bir yandan en usta ellerden çıkmalı ve her ortamda kalitesini belli etmeli, diğer yandan spor havasını asla kaybetmemeliydi.

O dönemde sık sık Parisli mücevher devlerine limitli saatler tasarlayan Gerald Genta’nın önünde ise yalnızca bir gece vardı. Oysa eskiz üzerine eskiz çizmeli, gerekirse aylarını masa başında harcamalıydı. Genta, yakın geçmişi düşündü ve Cenevre Gölü2nün kıyısında yaptığı yürüyüşü aklına getirdi. Başlığını, kıyafetine sekiz tane vidayla takan eski tip dalgıç hiç aklından çıkmamıştı. Sekiz kenarlı bezel ve sekiz görünür vida. Royal Oak efsanesi, hayalperest bir dâhinin zihninden o gece kağıda döküldü.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017