Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Audi'den Geleceğe Bakış

Otomobil üreticisi Audi, yenilikçi motor teknolojilerinin yanı sıra yeni nesil çevreci yakıtların nasıl elde edileceğinden, geleceğin metropollerinde insanların ulaşımlarını nasıl sağlayacaklarına dek birçok farklı alanda deneysel çalışmalar yapıyor.
Audi'den Geleceğe Bakış
Alman otomotiv üreticisi Audi, geleceğin motor ve yakıt teknolojilerini “Future Lab: Mobility” ismini verdiği bir toplantı ile tanıttı. Future Lab: Mobility toplantısında geleceğin motorları, geleceğin yakıtları ve geleceğin metropol şehirlerinde yaşayan insanların ulaşımına kadar çok çeşitli konular ele alındı. Audi geleceğin motor teknolojilerini farklı başlıklar altında inceliyor.

Öncelikle firma benzinli TFSI ve dizel TDI motorlarda hala önemli geliştirme potansiyeli olduğuna inanıyor ve her yapılan geliştirme ile bu işten yanmalı motorların verimliliğini sürekli artırıyor. Toplantıda yapılan sunumda TFSI benzinli motorların yakıt tüketiminde 2000 ile 2005 yılı arasında yüzde 6, 2005 ile 2008 yılı arasında 3 yıla yüzde 16, 2008 ile 2010 yılı arasında yüzde 13 ekonomisi sağlandığı belirtildi. 2020 yılına kadar TFSI motorların bugünküne oranla yüzde 15 daha ekonomik olması da hedefleniyor.

Haberin tamamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017