Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Avea’dan Türkiye 3G Hız Araştırması

Mobil genişbant pazarı gün geçtikçe büyüyor ve operatörler de müşterilerine daha yüksek hız ve daha geniş olanaklar sunmak için birbirleriyle yarışıyor. Avea da bu yarışın içinde yer alıyor ve data gelirlerinde yüzde 13,9 pazar payıyla lider konumda olduğunu belirtiyor.
Avea’dan Türkiye 3G Hız Araştırması
PCnet’in Mayıs sayısında yayımladığı “Türkiye 3G Hız Testi” bu anlamda geniş yankı uyandırdı. PCnet’in Avea yetkilileriyle yaptığı görüşmelerde, kendilerinin de test yaptırdıkları bilgisi verildi. PCnet dergisi bağımsız bir yayın sorumluluğuyla Avea’nın bu araştırmasına dair açıklamasından derlenen bilgileri haber şeklinde okuyuculara sunuyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun çeyrekler bazında yaptığı raporlara göre Avea, abone başına 3G altyapı yatırım miktarı en yüksek operatör durumunda. WCDMA erişim teknolojisini kullanan 3G şebekeleri 2001’den itibaren tüm dünyada ticari olarak hizmet vermeye başladı. İlk sürümde en yüksek veri hızı 384 kbps ile sınırlıydı. Türkiye ise 3G ile 2009’un ikinci yarısından itibaren tanışmaya başladı.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017