Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Avrupa'da Yılın Futbolcusu Seçilen Iniesta Kimdir?

Her yıldız futbolcunun parlama sürecini kapsayan hikâyesi vardır. Avrupa'da Yılın Futbolcusu ödülünü kazanan Iniesta'nınki oldukça farklı. Tesadüflerin ve yol kesişmelerinin bu kadar bol olduğu bir hikâye...
Avrupa'da Yılın Futbolcusu Seçilen Iniesta Kimdir?
Andres Inıesta. O aklımızı alan futbol zekasının, o kadar sıradan ve mütevazı bir görüntünün içinde nasıl keşfedildiğini hepimiz merak etmişizdir. Onu hem Dünya Kupası, hem Avrupa Şampiyonası finallerinin en değerli oyuncusu yapan, futbol tarihinin en kritik gollerini atmasını sağlayan kader taşlarının nasıl dizildiğini… İşte o taşlar.

Madrid’e 3 saat mesafede küçük bir kasaba olan Fuentealbilla’da yaşayan Inıesta, 8 yalındaki Albacete’ye kabul edilir. Iniesta’nın okuldaki öğlen tatili 13.00-15.00 arasındadır. 50 km mesafede olan Albacete’deki antrenmanlar ise 13.15’te başlamaktadır. Inıesta haftada iki gün okuldan yarım saat erken çıkar, babası onu antrenmana götürür ve okuluna geri getirir.

Birçoğumuzun sporu bırakmasına neden olacak kadar zor şartlardır. Okuldan atılmazsak tabii… Oysa hem ailesi hem de okulu Iniesta’ya bu konuda anlayışla yaklaşır. Ya aksi olsaydı?

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017