Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Avrupa'daki İmalat Endüstrileri Strateji Eksikliği Yaşıyor

Yaşlı Kıta Avrupa'daki sanayisizleşme süreci büyük riskleri de beraberinde getiriyor.
Avrupa'daki İmalat Endüstrileri Strateji Eksikliği Yaşıyor
Sanayi devriminde beri dünyadaki ekonomik düzeni şekillendiren Avrupa, 2008 krizinin artık kronik hale gelmesinden ve gelişmekte olan ülkelerin ciddi birer rakip olmasından endişeli. Zira üretim yoğunluğunun Avrupa’yı güçlü kılan imalat yeteneğini zayıflatıyor. Uzmanlar Avrupa için çözümü popüler gündemi bir kenara bırakıp, siyasilerin ekonomiye ve çözüme odaklanmalarında görüyor.

Haziran ayında Ghent’te yapılan genel kurul toplantısında CECIMO’nun ekonomi komitesi tarafından yapılan değerlendirmeler dikkat çekiciydi. Nispi bir iyileşme olsa dahi 2008 yılına göre yetersiz kalan göstergeler, yeni bir vizyon ihtiyacını işaret ediyor. Bu ihtiyaç ve pazarın konjonktürüne ilişkin CECIMO’dan yapılan açıklama, çok yönlü bir çözüm üretilmesi gerektiğini özetliyor.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017