Dijimecmua Ana Sayfa
Giriş Yap veya Üye Ol
Haberler
Ana Sayfa > Haberler

Avrupa'nın Kültür Kenti Berlin

Sıcak yaz günleri yaklaşırken tatil planınızda her günü ayrı bir tada bırakacaksanız doğru adres Almanya'nın göz bebeği Berlin.
Avrupa'nın Kültür Kenti Berlin
Avrupa’nın önemli kültür, teknoloji, medya, sanat merkezlerinden biri olan Berlin, Almanya’nın başkenti ve yaklaşık 4.5 milyonluk nüfusu ile en kalabalık şehridir. Nüfusu hemen her milliyetten insanlar oluşturduğundan, Almanlar, Berlin’i çok kültürlü anlamında “Multikulti” olarak tanımlıyor.

Bu muhteşem şehirde görülecek o kadar çok yer var ki kesinlikle önceden belli bir plan yaparak gitmeni gerekiyor. Örneğin sırf kültürel açıdan baktığımızda 153’ten fazla müze bulunmakta. Son üç yüzyılda, felsefeden, edebiyata, bilimden sanata hemen her alana damgasını vuran Alman anlayışının göstergesi bu müzeler. Bu arada Berlin’deki tüm müzeler Perşembe günleri saat 18:00’den sonra 24:00’e kadar ücretsiz gezilebilir.

Haberin devamı için tıklayın...

Son Eklenen Haberler
Tüm haberler için tıklayın...
Editörün Seçtikleri
Gezici Festival 19. Yolculuğuna Hazırlanıyor Gezici Festival 19. Yolculuğuna HazırlanıyorGezici Festival 29 Kasım–5 Aralık Ankara, 6–9 Aralık Sinop'ta.
Ankara Sinema Derneği tarafından
ANA SAYFA  l  HAKKIMIZDA  l  YASAL UYARI  l  YAYINCI AVANTAJLARI  l  SIK SORULAN SORULAR  l  BASIN ODASI  l  İŞLEM REHBERİ  l  İLETİŞİM

Ücretsiz Yayınlar

© Dijimecmua.com - 2017